webmaster info email LESNÍ ROH - úvodní stránka
  přihlášení
  jméno:
  heslo: 
 

  lesní roh

  historie nástroje
  popis nástroje
  typy lesních rohů
  hornisté
  menu
  úvodní stránka
  registrace
  kniha hostů
  články
  životopisy
  recenze
  reportáže
  jak, co, kde a za kolik
  odkazy
  kontakt
  statistiky návštěvnosti
  přihlášený uživatel
Vojtěch Nečacký
  webmaster ICQ status
  ICQ: 136-903-900
Polete mi zprvu...
 
netbook
ekonomické stavby diskuze
mimibazar
 
LESNIROH.CZ - Významní hornisté
Arkady Shilkloper
narozen v Moskvě, Rusku, 17/10/56, Arkady začal v šesti letech hrát na altový roh a v jedenácti letech - v roce 1967 - na lesní roh, když nastoupil na Moskevskou vojenskou hudební školu (kde zůstal až do roku 1974). Tento neobvyklý ruský hudebník hraje na lesní roh, flugelhorn, alpský roh a řadu jiných neklasických nástrojů. Mezi lety 1978 a 1985 byl členem Bolshoi Theatre. S tímto světoznámým orchestrem a také jako člen Moskevské filharmonie (1985-89) absolvoval několik koncertních turné po celém světě. Tradiční jazz začal s kontrabasistou Mikhailem Karetnikovem, avantgardní jazz v projektu Three O se saxofonistou Sergeiem Letovem a tubistou Arkady Kirichenkem (1985-1990).

Od pádu Sovětského svazu se stal z Arkadyho sólista na volné noze a hráč v několika komorních seskupeních (duo s pianistou Mishou Alperinem, od roku 1991 s Aperinem a Starostinem v Moskow Art Trio). Hrál s hudebníky jako je Lionel Hampton, Elvin Jones, Lew Soloff nebo Herb Ellis. Vystupoval take s Pierrem Favrem, Louisem Sclavisem, Rabih Abou-Khalilem, Jonem Christensenem, Bobem Stewartem. Od roku 1997 hraje ve dvouch moskevských triích: jedno je s nejlepšími jazzmany ze St. Petěrburgu- kontrabasistou Vladimirem Volkovem a pianistou Andreiem Kondakovem a druhé s Volkovem a Sergeiem Starostinem.

Arkady se také podílel na mezinárodním projektu Pago Libreho a Christiana Muthspiela "Octet Ost" a je hostem na nahrávkách skupiny Vienna Art Orchestra (s tímto unikátním souborem pravidelně vystupuje a nahrává od ledna 1998). Shilkloper je také zván jako sólista a pedagog na žesťové kursy po celém světě. Vystupoval na předních Jazzových festivalech (Lionel Hampton Jaz Festival, Moscow, Idaho, North Sea Jazz Festival, Baltic Jazz, Graz Jazz Brass Festival, Salzburg Jazzherbst, Alpentone - Altdorf ve Švýcarsku, jazz festivaly v Leverkusenu, Mnichově, Lipsku, Karlsruhe, Grenoblu, Norinbergu, Pekingu, Mulhousu atd.).

V roce 1995 Andrey Feofanov produkuje jeho první solo CD "Hornology". V roce 1998 tento producent zakládá nové vydavatelství Boheme Music (BMR), u kterého se Arkady podílel na realizaci 8 CD. V roce 2000 pak v tomto labelu vydává své druhé sólové album "Pilatus".


Z kritik:

"Los Angeles Time", 26/11/90, od Leonarda Feathera:
Moskva, Ida - ...byl jedním ze čtyř jazzmanů Sovětského svazu, kteří se minulý víkend zúčastnili 23. ročníku Jazz Festivalu University of Idaho. Shilkloper, 33, se stal při své první návštěvě Spojených států uměleckou senzací této čtyřdenní slavnosti.

"Horncall", 1988, Jeffrey Agrell:
Shilkloper a jeho basista swingují jako kdyby se nic nedělo. He rips and riffs and goes places that horn players aren't supposed to go without a net, map, seat belt, crash helmet, overhead air support, and a note from their mothers. A dělá to s mimořádnou lehkostí a muzikalitou. Myslím, že mu nikdo nikdy neřekl, jak je na hornu těžké hrát jazz, nebo možná se tato fráze do ruštiny ani nepřekládá. Já bych šel jako velbloud/kraj světa, jen abych slyšel tohoto chlapce.

"The Independent", London:
Jako žádná jiná skupina vE vropě. Moscow Art Trio se nesnaží znít jako Post-Modem, oni tak zní, and in a way that is what makes what they play look and sound both utterly contemporary and timeless... Napadá mě pouze jediné, toto je skupina jako stvořená do programu každého festivalu.
 
vloženo: 10. 12. 2005
zdroj: http://www.wikipedia.com